B2B.PORTAL

Wave Lite Bluetooth’u destekliyor mu?

Evet, Wave Lite, Bluetooth kulaklık aracılığıyla sesi destekler. Ancak cep telefonunuz bir Bluetooth kulaklık ile bağlanırsa, Bluetooth kulaklık aracılığıyla aramayı kapatamaz/sonlandıramazsınız.

Wave Lite, SIP görüntülü aramayı destekliyor mu?

Evet, Wave lite SIP görüntülü aramayı destekler.

“Otomatik Cevapla” seçeneği etkinse hangi tür aramalar otomatik olarak cevaplanır ve bu hoparlör veya kulaklık üzerinden mi olur?

“Otomatik Yanıtla” etkinleştirilirse, bu özellik hem “Tümü” hem de “Paging/Intercom” aramalarını otomatik olarak yanıtlayacaktır. Grandstream Wave, aramayı varsayılan olarak hoparlör aracılığıyla otomatik olarak yanıtlayacaktır.

BLF (meşgul lamba alanı) Wave Lite’de var mı?

Wave Lite, BLF’yi destekler ve şu şekilde kullanılabilir:
a. Ayarlar->Gelişmiş Ayarlar->BLA’yı etkinleştir (köprülenmiş çizgi görünümü) seçeneğine gidin
B. “BLA Listesi”ne gidin -> üyeleri eklemek için “+”ya dokunun -> ardından istediğiniz uzantıların durumunu kontrol edebilirsiniz. BLA listesinde yalnızca Wave Lite Kişilerinizde saklanan uzantılar gösterilebilir.
Not: BLF, varsayılan hesap olarak seçtiğiniz hesap için çalışır. Örneğin, varsayılan hesabınız olarak hesap 2’yi seçerseniz, BLF, hesap 2’deki uzantıların durumunu gösterir.

Wave Lite’de telefon rehberimi ve arama kayıtlarımı nasıl görürüm?

İlk kez kullananlar için, kullanıcıların Wave Lite’ın yerel arama geçmişini okumasına ve kişileri içe aktarmasına izin verip vermeyeceğini onaylaması gerekir. İzin verilirse, bu kişileriniz Wave Lite’a dahil edilecektir.

Telefonumun bildirim sekmesinde Wave Lite simgesini neden göremiyorum?

Varsayılan Hesap için Bildirimleri etkinleştirmek için lütfen Ayarlar->Gelişmiş Ayarlar’a gidin. Etkinleştirilirse, durum çubuğunda bildirimleri görürsünüz.

Wave Lite, sağlama için Yapılandırma Şablonuna sahip mi?

Hayır. Wave Lite, sağlama için Yapılandırma Şablonuna sahip değildir.
Kullanıcıların GXV32xx gibi diğer ürünlerin Yapılandırma Şablonunu kullanmaları gerekir.

Wave Lite IOS sürümünde SIP mesajlarını nasıl yakalayabilirim?

Kullanıcıların Wave Lite IOS sürümünde SIP mesajlarını yakalamasının iki yolu vardır:
1. Kullanıcılar Wave Lite IOS sürümünde “SIP Mesajları” seçeneğini etkinleştirebilir ve SIP mesajlarını iTools/iTunes aracılığıyla dışa aktarabilir. SIP mesajları, Android sürümünde olduğu gibi doğrudan dışa aktarılamaz.
2. Kullanıcılar ayrıca SIP mesajlarını doğrudan yerel yönlendirici üzerinden de yakalayabilirler.
Not: Kullanıcıların kapatmayı unutması ve başka sorunlarla karşılaşması durumunda, günlükleri dışa aktarmadan önce lütfen “SIP Mesajları” seçeneğini kapatın.

Wave Lite’ın SIP mesaj izleme dosyasını nasıl dışa aktarabilir ve kontrol edebilirim?

SIP mesajlarını kaydetmeye başlamak için Ayarlar->Hata Ayıkla->SIP Mesaj İzleme’ye gidin. Dışa aktarma yolu: /sdcard/GSWave/sip_message/. Kullanıcılar, SIP mesajlarını aramak için belirtilen dizine gidebilirler. SIP mesajları dosyasının bir .txt dosyası olarak açılması gerekir.

Wave Lite yapılandırma dosyamı nasıl dışa aktarabilirim?

Yapılandırma dosyasını dışa aktarmak için Ayarlar->Gelişmiş Ayarlar->Yapılandırmayı Dışa Aktar’a gidin. Dışa aktarma yolu: /sdcard/GSWave/config. Kullanıcılar bu seçeneğe dokunduğunda, “Başarılı bir şekilde dışa aktarıldı!” görünecek ve kullanıcılar yapılandırma dosyasını aramak için belirtilen dizine gidebilirler. Yapılandırma dosyası, yapılandırılan P değerlerini içerir.

Daha fazla arama geçmişi göstermek için tuş takımımı ana ekranda nasıl gizleyebilirim?

Kullanıcılar tuş takımını gizlemek için Tuş Takımı simgesine dokunabilir ve ek arama geçmişi girişleri görünecektir. Kullanıcılar daha sonra tuş takımını yeniden görüntülemek için Tuş Takımı simgesine tekrar dokunabilir.

DND’yi (Rahatsız Etmeyin) nasıl açıp kapatabilirim?

DND özelliğini açmak/kapatmak için Ayarlar->Gelişmiş Ayarlar->DND anahtarına dokunun. Kullanıcılar, DND özelliğinin ne zaman etkinleştirildiği/devre dışı bırakıldığı gibi DND ayarlarını da tanımlayabilir.

Mevcut hesaplar nasıl değiştirilir?

3 yol vardır: Sağa kaydırın; Arama/Arama Geçmişi ekranının sağ üst köşesindeki simgesine tıklayın; MENÜ düğmesini kullanın.

Wave Lite, Apple iOS’ta (iPhone/iPad için) kullanılabilir mi?

Evet, Wave Lite hem Android hem de IOS cihazlarda kullanılabilir.

Hesabımı neden kaydedemiyorum?

Ağ bağlantısının etkin olup olmadığını kontrol edin; Ayarlar->Gelişmiş Ayarlar->Ağ içinde Wi-Fi ve/veya 2G/3G/4G verilerinin etkinleştirildiğinden emin olun.

Wave Lite’ı neden Android tabletime yükleyemiyorum?

Google Play mağazasından Wave Lite indirirken bazı Android tabletler (Android 4.2.2 sürümünde çalışan Samsung Galaxy Note 10.1 gibi) şu bildirimi gösteriyor: “Cihazınız bu sürümle uyumlu değil.” Bu bilinen bir sorundur ve mühendislerimiz gelecekteki bir sürümde bu sorunu olabildiğince çabuk çözmek için çalışmaktadır.

QR kod taraması yoluyla provizyon sağlarken neden bir hesap açamıyorum?

Bir kullanıcı, UCM tarafından e-postayla gönderilen QR kodunu varsayılandan değiştirilen bir yerel bağlantı noktasıyla taradığında, Grandstream Wave her zaman UCM’nin IP adresini alır: SIP sunucusu alanında 5060 (varsayılan bağlantı noktası). Örneğin, kullanıcı 192.168.x.x:1000 uzantısının QR kodunu tararsa, bunun yerine 192.168.x.x görüntüleyen SIP sunucusu alanı dışında her alan Grandstream Wave’e kopyalanır.

Cihazımı neden belirli bir Wi-Fi ağına kaydedemiyorum? (“Hesabı Kaydetmek için Yalnızca Bu Wi-Fi’yi Kullanın” özelliği etkinleştirildiğinde)

“Hesabı Kaydetmek için Yalnızca Bu Wi-Fi’yi Kullan” etkinse, lütfen WiFi (SSID) etkin noktasının önceden kaydedilen ağla eşleşip eşleşmediğini doğrulayın.

GXV3275 ve GXV3240 cihazım neden Google Play Store’dan Wave Lite yükleyemiyor?

GXV32xx, Grandstream Wave’i Google Play mağazasından indirdiğinde, “Cihazınız bu sürümle uyumlu değil” şeklinde bir bildirim çıkıyor. Kullanıcı Wave Lite’ı Google Play mağazasından yüklerse bu gerçekleşir, aksi takdirde yükleme işlemi iyi olacaktır. Bu bilinen bir sorundur ve mühendislerimiz gelecekteki bir sürümde bu sorunu olabildiğince çabuk çözmek için çalışmaktadır.