B2B.PORTAL

Grandstream ürünleri IAX/IAX2’yi destekliyor mu?

IAX/IAX2 tescilli protokollerdir ve Grandstream şu anda bu protokolleri desteklememektedir.

Tüm ürünler için gün ışığından yararlanma tasarrufunu nasıl ayarlarsınız?

ABD Saat Dilimleri:
Pasifik: PST+8PDT+7,M3.2.0,M11.1.0
Dağ: MST+7MDT+6,M3.2.0,M11.1.0
Merkezi: CST+6CDT+5,M3.2.0,M11.1.0
Doğu: EST+5EDT+4,M3.2.0,M11.1.0
Not: Kendinden tanımlı saat dilimi seçeneğine sahip olmayan GXP2200 için, lütfen saat dilimi seçim listesinden eşleşen saat dilimini seçin.
Pasifik Örneği:
Saat dilimi
ABD, Başlangıç ​​Meridyeninin batısında olduğundan, ofset için “+” pozitifini kullanacaktır. Pasifik Standart Saati (PST) farkı UTC -8:00’dir, dolayısıyla bunu PST+8 olarak değiştireceksiniz. PST gün ışığı tasarruflarına bakarsanız, Pasifik Yaz Saati’ne (PDT) geçeceğini ve bir saat ileri gideceğini (Güz/Sonbahar GERİ, İlkbahar İLERİ) göreceksiniz. PDT ofseti UTC -7:00’dir, dolayısıyla PDT+7’yi kullanacaksınız. Gün ışığından yararlanma
Devam etmeden önce mutlaka bir “,” virgül ekleyin. Sözdiziminin geri kalanı, gün ışığından yararlanmanın gerçekleştiği tarihleri ​​ekliyor. İlk bölüm, yaz saati uygulamasının ne zaman başladığı içindir. İkinci bölüm gün ışığından yararlanma bitişleri içindir. “M” ayı, “3” ise yılın 3. ayı olan Mart’tır. Bir sonraki sayı, Ayın ikinci haftası olan “2” olan hafta sayısı içindir. Son sayı, haftanın ilk günü olan Pazar anlamına gelen “0” dır. Pazar =0,Pazartesi=1, Salı =2, vb. Yaz saati uygulamasının başlangıç ​​ve bitişini ayırmak için başka bir virgül “,” ekleyin. Yaz saati uygulaması Kasım ayı olan “M11” ile başlar, ardından “1” (ilk hafta) ve “0” (Pazar) gelir. ABD’de yaz saati uygulamasına bakarsanız, 10 Mart’ta (3. ay, 2. hafta Pazar = M3.2.0) başladığını ve 3 Kasım’da (11. ay, 1. hafta Pazar = M11.1.0) sona erdiğini görürsünüz. ).

Provision nedir ve Grandstream cihazımı nasıl provision yaparım ?

Grandstream SIP Cihazları, Web Arayüzü aracılığıyla ve ayrıca TFTP veya HTTP/HTTPS indirme yoluyla Yapılandırma Dosyası aracılığıyla yapılandırılabilir. Tüm Grandstream SIP cihazları, tescilli bir ikili biçim yapılandırma dosyasını destekler. GXP21xx/14xx/11xx, GXV31xx, HT50x ve GXW40xx gibi yeni ürün aileleri, eski tescilli ikili biçime ek olarak XML biçimindeki yapılandırma dosyalarını da kabul eder. 

TR-069 nedir ve Grandstream cihazları destekliyor mu?

CPE (Müşteri Tesis Ekipmanı) ile bir ACS (Otomatik Yapılandırma Sunucusu) arasında güvenli otomatik yapılandırmanın yanı sıra ortak bir çerçeve içinde diğer CPE yönetim işlevlerini sağlayan bir iletişim protokolüdür. Grandstream cihazları bu protokolü destekler. 

Tüm ürünler için kullanım kılavuzlarını nerede bulabilirim?

Buraya tıklayın ve Grandstream ürününüzü seçin. Artık bu ürün için kılavuzlar dahil tüm kaynaklara sahip olacaksınız.