B2B.PORTAL

GXW serisi RFC 3262’yi destekliyor mu?

Evet. GXW400x, RFC 3263 – DNS bulmayı destekler

GXW serisi RFC 3264’ü destekliyor mu?

Evet. GXW400x, RFC 3264’ü destekler

GXW serisi RFC 3515’i destekliyor mu?

Evet. GXW400x, RFC 3515’i destekler – Başvuru Yöntemi

GXW serisi RFC 3960’ı destekliyor mu?

Evet. GXW400x, RFC 3960’ı destekler – early-media / zil sesi

Farklı kanallar için farklı ayarları nasıl belirleyebilirim?

Gerekli ayarınız için sözdizimini kontrol edin. Örneğin, ahizesiz arama ayarı: tüm gelen PSTN aramalarının ahizesiz otomatik aramanın aynı dahili 200’e yapılmasını istiyorsanız, sözdizimini kullanın: “ch1-8:200;”. Bununla birlikte, kanal 1’i dahili 200’e, 2-7 numaralı kanalları dahili 201’e ve kanal 8’i dahili 202’ye açık otomatik çevirmeye tercih ederseniz, aşağıdaki sözdizimini kullanın: “ch1:200;ch2-7:201;ch8: 202;”.

GXW’mdeki faks sorunlarını nasıl gideririm?

Faks sorunlarınızı gidermek için aşağıdakileri denemenizi öneririz:

– G729 gibi düşük bant kodeklerini kullanmaktan kaçının. Bu codec bileşeni kullanılarak faks tonları neredeyse hiç algılanmaz (en son f/w bu konuda iyileştirmeye sahiptir). – Faks makinesinde bir başlangıç kodu ayarlayarak arama başına bir kod çözücüyü zorlayabilirsiniz (*027110 PCMU için) – Her zaman T38’i kullanın. PBX’inizin bu protokolü desteklediğinden ve etkinleştirdiğinden emin olun. – Bazı faks makineleri hızlarını otomatik olarak ayarlamaz. Baud hızını 9600’e zorlamanız önerilir (HT500 14.4 bps’yi desteklese de)

GXW4024’te aynı anda kaç arama yapılabilir?

GXW4024, tüm kodekler için 24 eşzamanlı çağrıyı destekleyecektir.

GXW40xx aynı anda kaç faks aramasını işleyebilir?

GXW40xx serisi, iki adede kadar eşzamanlı T.38 oturumunu ve kalan bağlantı noktalarında G.711 Geçişini işleyebilir.

Servis sağlayıcı tarafından birden fazla DID, yalnızca bir Trunk ana hat hesabıyla paketlendiyse, aramaları farklı FXS bağlantı noktasına yönlendirmek için ağ geçidini nasıl ayarlamalıyım?

Grandstream GXW IP ağ geçitleri, SIP istek URI kullanıcı kimliğine dayalı çağrı yönlendirmeyi destekler. Bu işlev, aramaları bir arama grubu içindeki farklı FXS bağlantı noktalarına yönlendirmeye yardımcı olabilir.

Gelen aramalar için ayarlar:

1. Bir FXS portuna sip truck ID, password ve Name bilgilerini girin ve kaydedin. Ardından, FXS Ports->Advanced Port Settings’de Avcılık Grubunu etkinleştirin.
2. Diğer FXS bağlantı noktalarını etkinleştirilmiş arama grubuna atayın. Ardından, İstek URI Yönlendirme Kimliği alanında, bunları yudum kamyonunuzda paketlenmiş ek DID’lerle adlandırın.

Giden aramalar için ayarlar: yukarıdaki 2. adımı tamamladıktan sonra, Profil X->Sip Ayarları->Temel Ayarlar’a gidin ve SIP Başlıklarında İstek Yönlendirme Kimliğini Kullan’ı Evet olarak ayarlayın.

Bittiğinde, ağ geçidi gelen aramanın DAVETİ içindeki İstek URI’si kullanıcı kimliğine bakar ve aramayı eşleşen DID ile belirlenmiş FXS Bağlantı Noktasına yönlendirir. Ayrıca ağ geçidi, yapılandırılmış İstek URI Yönlendirme Kimliği ile giden aramalar için DAVET’teki Kimden ve Kişi başlığının yerini alacaktır.

Arama planı nedir?

Arama planı, bir cihazın arama yönlendirme davranışını yöneten bir dizi kuraldır. Bir kullanıcı bir numara sırasını çevirdiğinde, cihaz bu aramayı en iyi nasıl bağlayacağını belirlemek için arama planındaki kurallara başvuracaktır. Bir günlük planın nasıl yapılandırılacağı hakkında daha fazla ayrıntı için lütfen kaynak kitaplığımızda bulunan GXW410x Kullanıcı Kılavuzuna bakın.

Arama planında duraklama nedir ve bunu GXW410x’imde nasıl yapılandırabilirim?

Bazı ofisler, çalışanların arama yapmak için önce ‘9’, ardından telefon numarasını tuşlamalarını gerektirebilir. Kullanıcı ‘9’ + telefon numarasını tek bir tutarlı dizi olarak çevirirse, arama devam etmeyecek ve genel bir istem oluşturulacaktır, örn. “Aramanız çevrilmiş olarak tamamlanamıyor. Lütfen numarayı kontrol edip tekrar çevirin.”. Bu durumda, arama planına bir duraklama eklenerek bu kolayca çözülebilir.

Arama planına bir duraklama eklemek için, web-GUI’de bulunan “Çevirme Planı” sekmesi altında bulunabilen “DTMF Her Rakam Arasında (X10ms) Arama Duraklaması” yapılandırmanız gerekecektir. Bu, duraklamayı yapılandırmak için kullanılan sözdizimidir: ‘ch1-4:d2p200, d4p400; bölüm5-8:
d1p100, d3p300’ dx/py, d-inci rakam çevrildikten sonra 10y-ms duraklama anlamına gelir.

Örneğin:
– 4. hane çevrildikten sonra 100ms girilmesi gerekiyorsa, sözdizimi ch1-4:d4p10 olacaktır;
– 3. basamak çevrildikten sonra 300ms eklenmesi gerekiyorsa ve 6. basamaktan sonra 400 ms’lik ikinci bir duraklama gerekirse, sözdizimi şöyle olacaktır: ch1-4:d3p30,d6p40;


Not: Arama planı duraklatma YALNIZCA Aşama 1 arama yönteminde çalışır.

FXO ve FXS Ağ Geçidi arasındaki fark nedir?

FXO Ağ Geçidi (GXW410x) – IP ağlarının, analog hatları ona bağlayarak ağ geçidi aracılığıyla PSTN ağlarıyla konuşmasına izin verir. Öncelikle uzak IP uç noktalarının yerel ana ofis PSTN hatlarını kullanabilmesine izin vermek için kullanılır.

FXS Ağ Geçidi (GXW400x) – Analog FXS devrelerini veya analog ahizeleri ağ geçidine basitçe bağlayarak geleneksel telefon sisteminizin bir IP Sistemi olarak çalışmasını sağlar. Öncelikle geleneksel el cihazlarının/PABX’in bir IP ortamında kullanılmasına izin vermek için kullanılır.

Tüm aşamalarında FXS port voltaj çıkışı nedir?

-Boşta = 48V
– Çağrı Sırasında = Yaklaşık 7 -9V
– Çalıyor = Yaklaşık 55Vrms

Birkaç aramadan sonra bağlantıdan kilitlenmesiyle ulaşsam ne ana?

Genellikle, bağlantı noktası askıda kalmasına, ilk kapanan taraftan gelen bağlantı kesme sinyalinin algılanamaması neden olur; genellikle PSTN tarafı ilk kapandığında olur. Bu sorunu gidermek için şu adımları izleyin:

– PSTN operatörünüzü arayın ve ne tür bir PSTN bağlantı kesme sinyalinin kullanıldığını sorun – güç kesme (veya akım kesme) veya ton kesme.
– Güç kesintisi ise (çoğu gelişmiş ülkede yaygın), bağlantı kesme sinyali olarak güç kaybının süresini sorun.
– Ton bağlantı kesme kullanılıyorsa, bağlantı kesme tonu frekansını ve kadansını ve ayrıca AC Sonlandırma empedansını isteyin.
– PSTN taşıyıcısı tarafından kullanılan bağlantı kesme sinyalini yansıtmak için GXW410x’i yeniden yapılandırın.
– Güç Bağlantısını Kesme: web yapılandırma sayfalarında FXO Hatlarına gidin ve Geçerli Bağlantıyı Kesmeyi Etkinleştir’i “Evet” olarak ayarlayın. Akım Bağlantı Kesme Eşiği’nde doğru güç kaybı süresinin ayarlandığından emin olun. Ton Bağlantısını Kesmeyi Etkinleştir’i “Hayır” olarak ayarlayın.
– Ton Bağlantısını Kes: web yapılandırma sayfalarında FXO Hatlarına gidin ve Geçerli Bağlantıyı Kesmeyi Etkinleştir’i “Hayır” olarak ayarlayın. AC Sonlandırma Empedansını ve bağlantı kesme tonu frekansını ve kadansını yeniden yapılandırın (genellikle Tonu Yeniden Sırala veya Meşgul Tonu –
Web yapılandırma sayfalarındaki kanallar) PSTN sağlayıcınızla eşleşecek şekilde.
GXW’yi yeniden başlatın ve bazı test çağrıları yapın. Bağlantı noktası askıda kalma sorunu çözülmezse Grandstream Teknik Destek ile iletişime geçin.

Tek aşamalı arama ile iki aşamalı arama arasındaki fark nedir?

Tek aşamalı arama, son kullanıcının çevir sesini hemen duyduğu ve arama yapabileceği anlamına gelir.

İki aşamalı arama, son kullanıcının iki kez çevirmesi gerektiği anlamına gelir – bir kez ikinci çevir sesine ulaşmak için ve bir kez daha nihai hedefe ulaşmak için. Başka bir deyişle, PSTN’den VoIP’ye veya VoIP’den PSTN’ye geçiş yapan bir çağrı, hedeflenen alıcıya ulaşmak için iki çevirme aşamasından geçmelidir. Örneğin, bir VoIP kullanıcısı önceden programlanmış bir numarayı (GXW410x’te) arayarak ilk aşamayı tamamlayacak ve karşılığında PSTN çevir sesini alacaktır. Kullanıcı daha sonra bir PSTN numarası çevirerek ikinci aşamayı tamamlayacaktır. PSTN’den VoIP’ye çağrılar için bunun tersi gerçekleşir.

Tek aşamalı arama kullanılıyorsa, VoIP veya PSTN tarafından yapılan bir arama ağ geçidinden hedeflenen alıcıya geçecektir. Tek aşamalı arama ile, bir VoIP kullanıcısı tarafından aranan bir PSTN numarası GXW410x’e ulaşır ve GXW410x aramayı hemen PSTN tarafında çevirir. PSTN’den VoIP’ye için, gelen bir PSTN arayan doğrudan bir VoIP uzantısına bağlanacaktır.

Tek aşamalı arama, kullanışlı ve akıcı arama sunarken, iki aşamalı arama, VoIP ağına esneklik ve tam erişim sunar.

Gelen PSTN aramalarını alabiliyorum, ancak giden aramaları (tek aşamalı veya iki aşamalı) yapamıyorum. Neden ?

Bazı Verizon, Qwest veya diğer bazı PSTN hatlarıyla uyumluluk sorunlarınız olabilir.

Aşağıdaki sorunlar oluşabilir:

PSTN çağrılarına tek aşamalı VoIP, hat LED’inin hemen yanmasına ve kapanmasına neden olur
PSTN aramalarına iki aşamalı VoIP, GXW410x bir PSTN hattını almıyor
Gelen PSTN aramalarında arayan kimliği bilgisi yok (arayan kimliği bilgisi varsa)

Yukarıdaki sorunları düzeltmek için:

En son ürün yazılımı için Grandstream Destek ile iletişime geçin veya www.grandstream.com adresini ziyaret edin.
FXO Lines web konfigürasyon sayfasında aşağıdaki değerleri ayarlayın:
Akım Bağlantısını Kes’i Evet olarak etkinleştirin (PSTN sağlayıcısı Akım Bağlantısını Kesiyorsa).
Mevcut Bağlantı Kesme Eşiği: 300
Arama Öncesi Min Gecikme PSTN: 750

GXW410x neden tek aşamalı arama kullanarak gelen PSTN aramalarını almıyor?

FXO Lines web konfigürasyon sayfası altındaki VoIP’ye Koşulsuz Çağrı Yönlendirme ayarına girilmiş geçerli bir dahili numaranız olduğundan emin olun. Ayrıca, bu uzantının GXW410x tarafından erişilebilir olduğundan emin olun. Örneğin, Asterisk™ kullanıyorsanız ve kimliği 200 olan bir SIP hesabınız varsa, ancak GXW410x’in bulunduğu bağlamda 200 uzantısı yoksa, GXW410x bu SIP kullanıcısına ulaşamayacak ve gelenleri alamayacaktır. PSTN çağrısı.