B2B.PORTAL

“Arama aktarımı” veya “konferansı” nasıl iptal edebilirim?

Bu iki işlevi de iptal etmek kolaydır. Basitçe ‘aktarım’ tuşuna veya ‘konferans’ tuşuna ikinci kez basın. Bu, işlevi sonlandıracaktır.

Ünitemde Syslog özelliğini nasıl etkinleştiririm?

Ünitenizde Syslog özelliği varsa (genellikle Gelişmiş Ayarlar sayfası altında), herhangi bir sorunda hata ayıklamak için bunu kullanabilirsiniz. Syslog için iki alan vardır:

Syslog Sunucusu: Syslog Sunucunuzun IP adresini girin. Eğer yoksa, bir yayın IP adresi (ör. 192.168.1.255) girebilir ve ardından aynı LAN üzerindeki bir PC’de bir iz yakalayabilirsiniz.

Syslog Düzeyi: Farklı Düzeylere ayarlayabilirsiniz. Hata ayıklama için elbette DEBUG olarak ayarlayın.

Fabrika Ayarlarına Sıfırlama için MAC adresine harfleri nasıl girerim?

Kodlama, normal telefonunuzun tuş takımındaki alfabetik gösterime dayanmaktadır.

Örneğin, 2 numaralı tuşta ABC var. Bu nedenle B’yi kodlamak için, ilk 2’nin 2’nin kendisini, 22’nin A’yı ve 222’nin B’yi kodladığı yerde 222’ye basmanız gerekir.

Aynı şekilde 6 numaralı tuşta da MNO var. Bu nedenle, O’yu kodlamak için, ilk 6’nın 6’nın kendisini, 66’nın M’yi, 666’nın N’yi ve 6666’nın O’yu kodladığı 6666’ya basmanız gerekir.

Fabrika Ayarlarına Sıfırlamayı nasıl yaparım?

Lütfen tüm ethernet kablolarını çıkarın, gücü ve telefonu Grandstream cihazına bağlı tutun.

HandyTone Serisi Modeller için:

– *** tuşuna basın, sesli uyarıyı duyun.
– 99’a basın
– Şimdi, alfabeler için doğru kodlamayla birlikte MAC adresini girin. eski. a=22, b=222, d=33, vb.
ATA otomatik olarak sıfırlanacak, şimdi cihazı sıfırdan yeniden yapılandıracak.

BudgeTone Serisi modeller için:

– MENU düğmesine basın.
– SIFIRLA için aşağı kaydırın
– MAC adresini sayılar ve harflerle olduğu gibi girin.
– LCD ekranda tam MAC adresinizi gördüğünüzde MENÜ düğmesine basın.
– Fabrika Sıfırlaması başlatılır.

GXP2000/GXV3000 modeli için:-

– GUI’ye girmek için yuvarlak MENÜ düğmesine basın. – CONFIG’e gidin ve seçin (yuvarlak düğmeye tekrar basarak) – Fabrika Ayarlarına geri dönün ve seçin. – İmleci OK ve İPTAL’in üzerindeki boş alana taşıyın. – MAC Adresini harfler ve sayılarla girin. – Bitirdikten sonra, imleç OK olana kadar yuvarlak düğmeye basın. – Fabrika Ayarlarına Sıfırlamayı başlatmak için yuvarlak düğmeye bir kez daha basın.

Simetrik bir NAT yönlendirici sorununu nasıl çözerim, telefonu kullanmadan önce bu sorunu yaşayıp yaşamadığımı bilmenin bir yolu var mı?

Genellikle simetrik NAT sorunu, Grandstream ürünleri tarafından desteklenen STUN algılama mekanizması kullanılarak çözülemez; VoIP servis sağlayıcısı tarafından sağlanan medya proxy sunucusunda çözülebilir. Lütfen bu bilgiyi almak için Voip servis sağlayıcısına danışın ve Grandstream ürünlerinin konfigürasyonunda “outbound proxy” ayarını buna göre doldurun. “NAT geçişi”nin her zaman evet olarak ayarlanmasını öneririz.

Giden arama yapabiliyorum ama gelen aramaları alamıyorum?

Bunun nedeni büyük olasılıkla Yönlendirici/Güvenlik Duvarı gibi ara aygıtların SIP için UDP bağlantı noktalarını engellemesidir. Yönlendirici veya güvenlik duvarının 5060, 5004 gibi SIP, RTP vb. için açık portları olduğundan emin olun. Kontrol etmenin bir yolu, bir STUN Sunucusu yapılandırarak (çevrimiçi ücretsiz genel STUN Sunucusu ayarlarını bulabilirsiniz) ve ardından aşağıdaki NAT türünü fark etmektir. DURUM sayfası. NAT tipi tam koni diyorsa sorun yok, simetrik veya port kısıtlı diyorsa ara cihazda ayarlamalar yapmanız gerekecektir.

T.38 Faksta desteklenen bit hızları nelerdir?

Cihazlarımız, T.38 protokolü için aşağıdaki maksimum pazarlık edilebilir bit hızını destekler:

HT5XX/GXW400X/GXW410X/GXE: 14400
HT4XX: 9600

Gelişmiş Ayarlar web sayfasına neden erişemiyorum?

Gelişmiş Ayarlar ve diğer Hesap ayarları sayfasına girmek için şifre olarak ‘admin’ yazmanız gerekir. Varsayılan olarak parola budur. Kendi özel parolanızı unutur veya kaybederseniz, cihazı Fabrika Ayarlarına Sıfırlamanız, ‘admin’ kullanarak oturum açmanız ve ardından tamamen yeniden yapılandırmanız gerekir.

Neden Fabrika Ayarlarına Sıfırlama gerçekleştiremiyorum?

Fabrika Ayarlarına Sıfırlayamamanızın 3 nedeni olabilir:

– Yanlış bir MAC adresi giriyor olabilirsiniz. HT ürünleri için MAC’i sayılarla doğru kodlamayla girmeniz gerektiğini ve BT veya GXP Telefonlar için tam MAC adresini alfabe ve sayılarla girmeniz gerektiğini unutmayın.
– İnternet Servis Sağlayıcınız size cihazı servisle birlikte vermişse, muhtemelen ayarları ile kilitlemişlerdir ve bu yüzden Fabrika Ayarlarına Sıfırlama yapamazsınız. Genellikle bu durumda, sesli komut size Geçersiz Giriş yanıtı verecektir.
– Son olarak, Web Yapılandırmasında Tuş Takımı Güncellemesini Kilitle’yi Evet olarak ayarlamış olabilirsiniz, bu durumda Fabrika Ayarlarına Sıfırlama başlatılmaz.

Sesli Posta hesabıma neden erişemiyorum?

Sesli Posta Kullanıcı Kimliği alanına Sesli Posta hesabınızın numarasını girdiğinizi varsayalım ör. 8500, Telefondaki Mesaj (veya Msg) Düğmesine basarak VM Sunucusuna erişebilmelisiniz. Burada kontrol edilmesi gereken en önemli şey, DTMF Gönder ayarlarınızın doğru ve VM Sunucunuzun kullandığı ayara göre olmasıdır.

Örn. Yıldız işareti kullanıyorsanız, ‘DTMF Gönder’ seçeneği ‘RTP (RFC 2833)’ olarak seçilmelidir. Bu ayar yanlışsa, telefonu VM hesabınıza yetkilendiremezsiniz.

Grandstream cihazımda neden bir IP Adresi alamıyorum?

İnternet kaynağı (yönlendirici, modem, vb.) ile bağlantı hızını (10Mpbs veya 100Mbps) kontrol edin. Handytone Serisi ürünlerin çoğu ve BudgeTone 101 ve 102, yalnızca 10Mbps Ethernet bağlantılarını destekler.

GXP2000, GXV3000, BT200 ve BT500 (yakında) 10/100 Mbps bağlantıları destekler.

Tıpkı standart bir 10/100M SOHO yönlendiricisi gibi, GXP2000, GXP2020, GXV3000 ve BT200 telefonlarımızın her bir Ethernet portu, hız ve dupleks açısından tamamen bağımsızdır. Anlaşma sonucu, diğer uç ağ cihazının kapasitesine bağlıdır. BT200 telefonu bir BT100 telefona doğrudan bağlarsanız, BT-100 sınırlaması nedeniyle 10M ve Half-duplex olarak ayarlanır. Tüm 10/100M Ethernet bağlantı noktalarımız, otomatik geçiş özelliği olan MDIX’e sahiptir. Ardından, Ethernet kablosunun çapraz kablo mu yoksa düz kablo mu olduğuna bakmanıza gerek yok.

Telefonumun LCD ekranı neden rastgele bir tarih gösteriyor?

En olası sorun, telefonun NTP sunucusundan yanıt alamamasıdır. Ağ bağlantınızı, DNS sunucunuzu kontrol edin veya başka bir NTP sunucusu kullanmayı deneyin.

Cihazım neden SIP sunucusuna kaydolamıyor?

Bazen bir kullanıcı, sunucudan yanlış kimlik bilgilerinin sağlandığını belirten bir “403 Yasak” yanıtı alabilir. Bu, SIP kimlik bilgilerinin yeniden girilmesiyle kolayca çözülebilir.

Başka bir durum, cihazın sürekli olarak kayıt istekleri göndermesi ancak SIP sunucusundan hiçbir zaman yanıt almamasıdır. ITSP’nin yardımıyla bir kullanıcı, sunucunun kayıt isteklerini alıp almadığını doğrulayabilir. Eğer sunucu kayıt talebini alırsa cihaza “407 Proxy Authentication Required” mesajı gönderir. Sunucudan bu yanıtı aldıktan sonra cihaz, kimlik bilgileriyle birlikte sunucuya başka bir kayıt isteği gönderir. Sunucu tarafından “407 Proxy Authentication Required” gönderildiği ancak uç noktaya ulaşmadığı zamanlar vardır. İşte bu sorunu gidermeye yardımcı olacak birkaç yöntem:

– Yönlendiricide bu bir seçenekse “SIP ALG”yi devre dışı bırakın – “SIP ALG” varsa ve bu özelliği değiştiremiyorsanız, yönlendiricinin aygıt yazılımını en son sürüme yükseltmesi önerilir.

Yukarıdaki adımlar atıldıktan sonra cihazı yeniden başlatın ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonum neden sürekli kendi kendine çalıyor, ve telefonu açtığımda hiç ses gelmiyor ?

Voip telefonlar veya ATA, bir davetsiz misafir tarafından rahatsız etmek veya bir telefonla pazarlama araması yapmak amacıyla kolayca saldırıya uğrayabilir. Bu tür hackleme günümüzde daha sık görülüyor. Grandstream, bunun olmasını önlemek için sip telefonlarında ve ATA’larında yeni bir koruma geliştirdi ve yasal proxy’den gelmeyen her türlü aramayı reddediyor. Bu yapılandırmanın kullanıcı tarafından etkinleştirilmesi gerekir. Burada her modelde seçenekleri nerede ve nasıl adlandırdığımızı açıklıyorum:

HT502/503 ve GXW40xx:
– Gelen SIP Mesajını Doğrula
– Gelen DAVET için SIP Kullanıcı Kimliğini kontrol edin
– Yalnızca SIP Proxy’den Gelen SIP Mesajlarına İzin Ver

GXP20xx ve GXP21xx/14xx:
– Gelen DAVET için SIP Kullanıcı Kimliğini kontrol edin

GXV31XX:
– Gelen Mesajları Doğrula

Telefonum neden tarihi “1900-01-02” olarak gösteriyor?

Bunun nedeni büyük olasılıkla ya DNS’nin NTP sunucusunu doğru şekilde çözümlememesi ya da NTP sunucusunun yanıt vermemesidir. Bu 1900-01-02, bu durumda gösterilen varsayılan tarihtir.