B2B.PORTAL

Bir toplantı sırasında GVC3200/GVC3202/GVC3210 cihazımda katılımcı listesini kontrol edebilir miyim?

Evet. Kullanıcılar, toplantı sırasında GVC3200/GVC3202/GVC3210 “Konf Kontrolü” menüsündeki katılımcı listesini kontrol edebilir.

Bir toplantı sırasında katılımcılar için MUTE gibi ses seçeneklerini GVC3200/GVC3202/GVC3210’dan kontrol edebilir miyim?

Evet. Kullanıcılar GVC3200/GVC3202/GVC3210 “Konf Kontrolü” menüsünden herhangi bir katılımcının sesini kapatabilir/açabilir.

“Schedule” uygulamasını kullanarak GVC3200/GVC3202/GVC3210’dan e-posta yoluyla bir katılımcı davet edebilir miyim?

Hayır. Kullanıcılar, katılımcıları yalnızca IPVideoTalk Portalından e-posta yoluyla davet edebilir.

Bir toplantı sırasında PC istemcisinden/WebRTC’den GVC3200/GVC3202/GVC3210’da gönderilen sohbetleri görebilir miyim?

Hayır, GVC3200/GVC3202/GVC3210 şu anda toplantı sırasında sohbeti desteklememektedir.

Bir IPVideoTalk toplantısı sırasında, GVC3200/GVC3202/GVC3210 üzerindeki toplantı bilgilerini nasıl kontrol edebilirim?

GVC3200/GVC3202/GVC3210 LCD’de, mevcut devam eden toplantıyı gösteren Çağrı arayüzüne gidin, alt menüden “Daha” seçeneğine tıklayın ve “Toplantı bilgisi” seçeneğini seçin. Kullanıcılar ayrıca GVC3200/GVC3202/GVC3210 web UI->Arama sayfasından toplantı bilgilerini bulabilirler. Bir aramanın aktif olduğunu gösteren sayfanın sağ tarafında yüzen yeşil ahize simgesine tıklayın, “Çağrı Ayrıntıları” simgesini seçin ve toplantı bilgilerini görüntülemek için toplantı adına tıklayın.

GVC3200/GVC3202/GVC3210’da anında IPVideoTalk toplantısını nasıl başlatabilirim?

GVC’nin arama menüsünden, arama kimliği olarak “IPVideoTalk”ı seçin ve anında toplantı başlatmak için yeşil “Ara” düğmesine tıklayın. Bu, GVC3200/GVC3202/GVC3210 web UI-> Çağrı sayfasında IPVideoTalk Kimliği seçilerek ve yeşil “Ara” düğmesine tıklanarak da yapılabilir.

GVC3200/GVC3202/GVC3210 cihazımın mevcut kuruluşla olan bağlantısını nasıl kaldırabilirim?

GVC3200/GVC3202/GVC3210 LCD menüsü -> Uygulamalar -> IPVideoTalk -> Ayarlar’da, “İş” seçeneğine tıklayın ve “Bağlantıyı Kaldır” seçeneğini seçin.

GVC’min hangi plana abone olduğunu nasıl belirleyebilirim?

GVC’den menü-> Uygulamalar-> IPVideoTalk-> Ayarlar’a gidin ve “Geçerli planlar”ı seçin, bu plan ayrıntılarını gösterecektir. Kullanıcılar ayrıca GVC3200/GVC3202/GVC3210 web kullanıcı arayüzü->Ayarlar-> IPVideoTalk-> Genel’de mevcut planı görebilir.

Toplantı sırasında GVC3200/GVC3202/GVC3210’da Toplantı Sahibi Kodunu nasıl bulabilirim?

GVC3200/GVC3202/GVC3210 arama arayüzünde, toplantı bilgilerini kontrol etmek için “Daha Fazla” simgesine tıklayın, orada Toplantı Sahibi Kodu görüntülenecektir. Bu, Çağrı Ayrıntıları sayfasındaki GVC3200/GVC3202/GVC3210 Web Kullanıcı Arayüzü’nden de bulunabilir.

IPVideoTalk Portalında planlanmış bir toplantım var, toplantıyı GVC3200/GVC3202/GVC3210 cihazımdan düzenleyebilir miyim?

Hayır, yalnızca GVC3200/GVC3202/GVC3210’dan bir toplantı başlatabilir veya iptal edebilirsiniz.

Bir IPVideoTalk toplantısı sırasında yankı duyuyorum, neden?

Lütfen GVC/GAC’nizi en son kararlı bellenime güncelleyin. Bu yardımcı olmazsa, GVC/WebRTC katılımcılarının aynı yakınlıktayken yüksek sesli hoparlörler kullanmasıyla ilgili olabilir. Kulaklık kullanmak, hoparlörün sesini ayarlamak veya GVC/WebRTC katılımcıları arasındaki mesafeyi ayarlamak sorunu çözmeye yardımcı olacaktır.

Toplantı sırasında bir WebRTC katılımcısı toplantı sahibi olursa, orijinal GVC3200/GVC3202/GVC3210 toplantı sahibi veya başka bir WebRTC toplantı sahibi olarak kalır mı?

Yes. Multiple hosts are allowed during meeting.

GVC’m ana GVC değilse, IPVideoTalk numaralarını kullanarak başka GVC katılımcıları ekleyebilir miyim?

GVC3200/GVC3202/GVC3210 toplantının sahibi değilse, bu GVC3200/GVC3202/GVC3210, bu toplantı odasına başka GVC3200/GVC3202/GVC3210 cihazları ekleyemez. Yalnızca toplantıya ev sahipliği yapan GVC, toplantıya başka katılımcılar ekleyebilir.

GVC3200/GVC3202/GVC3210 cihazımda diğer katılımcıları toplantıdan çıkarabilir miyim?

Evet. Kullanıcılar GVC3200/GVC3202/GVC3210 “Konf Kontrolü” menüsünden herhangi bir katılımcıyı kaldırabilir.

IPVideoTalk hesabımı GVC’de kullanmaya çalışırken “Çağrı başarısız oldu” mesajını aldım, bunu nasıl düzeltebilirim?

Çağrı Başarısız mesajı aldığınızda, lütfen aşağıdakileri onaylayın:
1. Planınızın etkin olduğundan ve süresinin dolmadığından emin olun. Planınızın süresi dolmuşsa, arama başarısız olur. Bu, IPVideoTalk.com’daki IPVideoTalk Portalında oturum açarak ve Planlar sekmesini gözden geçirerek onaylanabilir.

2. Aradığınız GVC’nin aktif bir hesabı olduğunu onaylayın.

3. GVC belleniminizin güncel olduğundan ve aradığınız GVC’nin de güncel olduğundan emin olun.

GVC3200/GVC3202/GVC3210’da “Aygıt Kodu”nu nerede bulabilirim?

“Cihaz Kodu” GVC3200/GVC3202/GVC3210 LCD menüsünde bulunabilir. Cihaz kodunu bulmak için GVC -> Uygulamalar-> IPVideoTalk ->Ayarlar menüsünden menüye gidin. GVC3200/GVC3202/GVC3210 ilk kez başlatılırsa (veya fabrika ayarlarına sıfırlandıktan sonra), Kurulum Sihirbazı’nda “Aygıt Kodu” da görüntülenir.

Sunucunun konumunu nasıl değiştirebilirim?

Toplantı yöneticileri, IPVideoTalk Portal’dan bir toplantı planlarken Sunucunun konumu alanının yanındaki açılır listeye tıklayarak sunucunun konumunu değiştirebilir. 3 seçenek mevcuttur: Frankfurt, Oregon ve Tokyo.

Sunucunun konumu nasıl seçilir?

Varsayılan sunucu, toplantıyı planlayan kişinin konumuna göre seçilir. Toplantıyı planlayan kullanıcı, toplantıyı düzenlerken IPVideoTalk Portalında sunucu konumunu manuel olarak da seçebilir. Seçenekler Frankfurt (Almanya), Oregon (ABD) ve Tokyo (Japonya). Birden fazla katılımcı olması durumunda, örneğin web semineri senaryosunda, sunucunun konumunun çoğu katılımcının konumu için en yakın yere manuel olarak ayarlanması veya değiştirilmesi önerilir.

Planıma dahil olan ücretsiz bulut depolama alanına kaç toplantı kaydedilebilir?

GB depolama alanı başına kullanılabilen tahmini kayıt saatleri için lütfen aşağıdaki tabloya bakın.

Toplantı Tarzı

Çözüm

1 GB Başına Yaklaşık Kayıt Saati

2 GB Başına Yaklaşık Kayıt Saati

Video ve ekran paylaşımı (GVC dahil)

1080P

~4 Saat

~8 Saat

Video ve ekran paylaşımı (Yalnızca Uygulama)

720P

~6 Saat

~12 Saat

Yalnızca sunum

1080P

~20 Saat

~40 Saat

 

IPVideoTalk portalı için şifremi unuttum, nasıl geri alabilirim?

Kullanıcılar, oturum açma sayfasına (https://account.ipvideotalk.com/login) gidip Şifremi Unuttum bağlantısını tıklayarak şifrelerini alabilirler. Hesabınıza bir e-posta gönderilecektir. Parolanızı sıfırlamak için lütfen e-postadaki istemleri izleyin. Hesabınızda Yönetici haklarına sahip değilseniz, lütfen yardım için Yöneticinizle iletişime geçin.

Temel Plan aracılığıyla bir IPVideoTalk toplantısı başlatırsam, toplantıya GVC320x ile ev sahipliği yapmam gerekir mi? IPVideoTalk toplantısını GVC320x olmadan başlatabilir veya barındırabilir miyim?

Evet, kullanıcılar toplantı sahibinin davet E-postasındaki URL aracılığıyla toplantıya ev sahipliği yapabilir ve toplantıyı başlatabilir veya Toplantı Sahibi Kodu ile toplantıya ev sahipliği yapabilir.

Planlanan toplantı için “Ev Sahibi E-postası” nedir?

Toplantı sahibi, “Ev sahipliği yapacak bir toplantınız var” ifadesini içeren bir bildirim e-postası alacaktır. E-posta, toplantı saatini, toplantı kimliğini ve Toplantı Sahibi kodunu listeler.

“Ana bilgisayar kodu” nedir? Bir toplantı için “Ev sahibi kodunu” nasıl bulabilirim?

Toplantı sahibi kodu, WebRTC katılımcılarının toplantıya toplantı sahibi olarak katılması için 4 basamaklı bir sayıdır. Bir toplantının ev sahibi kodunu bulmak için lütfen IPVideoTalk Portalında oturum açın, “Toplantılar” sekmesine gidin ve belirli planlanmış toplantıyı seçin, toplantı sahibi kodu burada listelenecektir. WebRTC aracılığıyla toplantıya katılırken, katılımcı bu toplantının sahibi olmak için toplantı sahibi kodunu girebilir. “Toplantı sahibi kodu”, toplantı sahibi E-posta adresine gönderilen “Düzenlenecek bir toplantınız var” bildirim E-postasında da bulunabilir.

Planın süresi dolduğunda/süresi dolmak üzereyken herhangi bir bildirim alabilir miyiz?

Planın süresi dolmak üzereyken (15 gün içinde) veya zaten süresi dolduğunda, sistem kurumsal yönetici hesabına bir e-posta veya planın veya cihaz sahibinin e-postasını gönderir.

Planı bir alt kullanıcıdan başka bir alt kullanıcıya aktarabilir miyiz?

Evet. Plan GVC cihazı için değilse, yönetici bunu herhangi bir alt kullanıcıya atayabilir.

Her plan için aynı anda birden fazla toplantıya ev sahipliği yapabilir mi?

Hayır. Tek bir plan için, kullanıcı bunu birden fazla toplantı planlamak için kullanabilir. Ancak kullanıcı aynı anda yalnızca bir toplantıya ev sahipliği yapabilir. Kullanıcının bir sonraki toplantıya başlamadan önce mevcut toplantıyı bitirmesi gerekir. Kullanıcı aynı anda birden fazla toplantı başlatmak istiyorsa, kullanıcının daha fazla plan satın alması gerekir.

GVC cihazı bir IPVideoTalk Portal hesabına bağlı değilse plan nasıl yenilenir veya yükseltilir?

İki çözüm var:

1. Planı satın almak veya yükseltmek için Grandstream Satış ile iletişime geçin.
2. IPVideoTalk Portal’da bir hesap kaydedin ve GVC cihazını hesaba bağlayın ve bağlama cihazı için bir plan satın alın. Ayrıntılı bilgi için lütfen IPVideoTalk Portal Kullanıcı Kılavuzuna bakın.

GVC’m onunla ilişkili IPVideoTalk planına sahip değil. Bu GVC’yi IPVideoTalk toplantısı için kullanabilir miyim?

IPVideoTalk planına sahip GVC için bir toplantı sahibi olabilir. IPVideoTalk planı olmayan GVC için yalnızca bir toplantı katılımcısı olabilir.

Planı satın aldıktan veya yeniledikten sonra ne olur?

Bir GVC cihazının planı başarıyla satın alındığında/yenilendiğinde, GVC cihazı veya sahibi, plan numarasını bir zip dosyasından almadan IPVideoTalk konferans hizmetlerini planda hemen kullanabilir. Doğrulama başarılı veya başarısız olursa Grandstream e-posta yoluyla bilgilendirilecektir. Siparişle ilgili bir sorun varsa, doğrulama başarısız olur ve plan satın alma/yenileme işlemi de başarısız olur.

Planın süresi dolduğunda, yenilemeden önce bir ek süre var mı?

Ödemesiz dönem yoktur. Planın süresi 15 gün içinde sona ermek üzereyken, kullanıcıdan planı yenilemesini isteyen bir e-posta bildirimi olacaktır. Plan sona erdiğinde, kullanıcı planı yenileyene kadar IPVideoTalk konferans hizmetini kullanamaz.

Toplantılarımın güvenli olduğunu nasıl bilebilirim? Bilgilerimi korumak için ne tür güvenlik önlemleri uygulanıyor?

Toplantı ve toplantı verilerinin korunmasını sağlamak için üç ana yöntem vardır.

1. Parola koruma özelliğini kullanarak istenmeyen katılımcıların bir toplantıya katılamadığından emin olun. Bu, toplantı planlanırken IPVideoTalk portalından yapılabilir, 1-8 karakter arasında herhangi bir şifre oluşturun. Katılımcılar katıldığında, toplantıya izin verilmeden önce doğru şifreyi girmeleri istenecektir.
2. Sinyalizasyon, ses, video ve depolanan kullanıcı verileri dahil tüm trafik, Gelişmiş Şifreleme Standardı (AES) tarafından şifrelenir.
3. IPVideoTalk dahili sistem yapısı, bir güvenlik duvarının arkasına gizlenerek, bilgisayar korsanlarının yapı hakkında bilgi edinmesini ve saldırı gerçekleştirmesini zorlaştırır.

Toplantıya katılırken mevcut sohbet geçmişini kontrol edebilir miyim?

Mevcut sohbet geçmişi, yalnızca kullanıcı aynı tarayıcı üzerinden aynı adı ve E-posta adresini kullanarak aynı toplantıya yeniden katılırsa görünür.

WebRTC kullanırken nasıl toplantı sahibi olabilirim?

WebRTC kullanırken toplantı sahibi olmak için:
Adım 1: Lütfen planlanan toplantıdan ev sahibi kodunu alın. IPVideoTalk Portal->Toplantılar’da oturum açın. Toplantı sahibi kodu, “Ev sahipliği yapacak bir toplantınız var” ifadesini içeren bildirim e-postasında da bulunabilir.
Adım 2: Toplantı oturumdayken, toplantı bilgi sayfasından “Toplantıya ev sahipliği yap” seçeneğine tıklayın ve toplantı sahibi olmak için 4 haneli toplantı sahibi kodunu girin.

Web tarayıcısı aracılığıyla toplantıya katılırken bilgisayarımın yerleşik seçenekleri yerine nasıl harici bir ses hoparlörü veya mikrofon kullanabilirim?

Google Chrome’u kullanırken: Google Chrome, çalışırken değiştirmeyi destekler. Bu, kullanıcıların harici ses cihazını kolayca takabileceği ve toplantı için otomatik olarak kullanılacağı anlamına gelir.

Firefox kullanırken: Toplantı başlamadan önce kullanmak istediğiniz ses cihazını takın. Cihaz prize takıldığında, Firefox tarayıcısını açın ve harici ses hoparlörünü veya mikrofonu kullanmak üzere web tarayıcınızı yenilemek için F5 tuşuna basın.

Toplantı sırasında neden katılımcı listesini göremiyorum?

Bu, toplantı sahibinin genel katılımcı listesini devre dışı bıraktığı anlamına gelir. “Katılımcı Listesini/Durumunu Görüntüle” seçeneği otomatik olarak devre dışı bırakılır ve toplantı sırasında etkinleştirilemez.