B2B.PORTAL

Güvenli ve Üretken Bir Şekilde Ofisinizi Yeniden Açma

2020’de birçok ofis çalışanı, uzak çalışma ortamına alışmak zorunda kaldı. Şimdi bazıları ofise geri dönmeye başladığına göre, bu alanlarda kapasiteyi artırmaya başladığımızda ofis nasıl görünecek? Çalışanlarımızın güvende, ayrı ve kolay bağlantıda kalmasını nasıl sağlarız? Çalışanların ofise geri dönmeye başlamasıyla birlikte, işverenlerin, çalışanlarını güvenli, sağlıklı ve üretken tutmak için ofislerini nasıl kuracaklarını planlamaları gerekiyor. Bu blog yazımızda ofise güvenli ve verimli bir şekilde dönmek için iletişim teknolojisini kullanmaya yönelik bazı ipuçları ve öneriler sunuyoruz.

Web Toplantıları ve Video Konferansıyla Seyahatlerinizi Sınırlamayın

Tüm işletmeler, uzak bağlantılı işbirliği yapmanın ve seyahat etmeden müşteri ilişkilerini genişletmenin bir yoluna ihtiyaç duyar. İşletmeler, üst düzey bir video konferans çözümünü çevrimiçi bir toplantı platformuyla eşleştirerek, fiziksel ofis alanlarını uzaktaki kullanıcılarla bağlayan sanal bir işbirliği platformu oluşturabilir. Farklı coğrafi konumlara yayılmış ofisler, özellikle bu tür alanlara yönelecektir. Grandstream, işbirliği alanınızın ihtiyaçlarına uyacak ve tam özelleştirmeye izin verecek çeşitli çözümler sunar. IPVideoTalk Web Meetings platformumuz, çalışanların herhangi bir cihazdan toplantılara katılmasına olanak tanıyan bir bulut çözümü sunar ve bu toplantıları fiziksel bir ofis alanına genişletmek için GVC Serisi Video Konferans cihazlarımız ile eşleştirilebilir. İkisini birleştirmek, herhangi bir kuruluş için ölçeklendirilebilen güçlü bir çözüm oluşturur.

Kişisel İşbirliği Araçları

Ofiste çalışanlarla bile, yakın zamanda büyük konferans odası toplantılarına geri dönme ihtimalimiz yok. Grandstream’in GUV serisi kulaklıkları ve web kameraları, çalışanların masalarından kalkmadan diğer çalışanlarla iletişim kurmaları için kolay bir yol sağlar. Bu Kişisel İşbirliği cihazları, zamandan tasarruf sağlayan, üretkenliği artıran ve güvenliği sağlayan hızlı ve kolay toplantıları kolaylaştırmak için IPVideoTalk dahil herhangi bir platform veya uygulama ile eşleştirilebilir. GUV serisi, çoğu büyük platformlar için, uygulamalar ve yazılım telefonlarının yanı sıra dizüstü bilgisayarlar, IP Telefonlar ve kulaklıklar ile uyumlu olarak hem evde hem de ofiste kullanılabilen güçlü ve dağıtımı kolay bir çözüm sunar

Dokunmatik Kapı Giriş ve Tesis Erişim Kontrolü

Çalışanlar için temassız erişim sağlarken herhangi bir odaya veya ofis erişimini yönetmek hiç bu kadar önemli olmamıştı. Bu, bir IP tesis erişim çözümü ile kolayca gerçekleştirilebilir. Bir işletme şu anda bina erişimini kontrol etmek için bir tuş takımı cihazı kullanıyor olsa bile, çalışanların dokunduğu yüzeylerin sayısını ortadan kaldırmak için anahtarsız kapı girişine izin veren bir çözüm aramak isteyebilirler. Grandstream’in GDS Serisi Tesis Erişim Sistemleri, güvenli anahtarsız giriş için yerleşik bir RFID çip okuyucu, IP telefonlar ve diğer uç noktalar ile dahili haberleşme işlevselliğini desteklemek için yerleşik bir mikrofon ve hoparlör içerir. Ofis kapısının otomatik kapı açma sistemi varsa, GDS, RFID kartını taradığında kapının otomatik olarak açılmasını tetikleyerek başka bir temassız giriş noktasına izin verebilir. Ek olarak, bir işveren, erişimi kaydederken ve yönetirken binaya kimlerin girip çıktığını izlemek isteyecektir; bu, ücretsiz GDS Manager yazılımı ile kolayca yapılabilir. Bu çözüm aynı zamanda binada kimlerin ne zaman bulunduğunu izlemek için bir araç sağlayarak olası COVID salgınlarını önlemek için bir süreç sunar.

Video Güvenliği

Güvenlik kameraları, bir ofisin tüm alanlarının güvenli olmasını ve video güvenliğiyle korunmasını sağlamak için tesis erişim çözümleriyle birlikte çalışır. Ayrıca, işletmelerin çalışanların her zaman güvenli bir şekilde uzaklaşmasını ve maske kullanmasını sağlamasına, işverenin farkında olmayabileceği yüksek trafik alanlarına ilişkin farkındalığı artırmasına ve olası bir salgını önlemek ve yönetmek için başka bir araç sağlamasına yardımcı olabilirler. Grandstream’in GSC serisi HD SIP Kızılötesi Gözetleme Kameraları, bir ofisi izlemek ve çalışanların güvende olmasını sağlarken aynı zamanda yüksek trafik alanlarını belirlemek için kurulumu kolay ve uygun maliyetli bir çözüm sunar. GSC serisi, belirli bir hareket algılandığında cihaz bir alarm tetikleyecek ve kullanıcıya SIP araması, e-posta ve daha fazlası yoluyla bildirim alacak şekilde yapılandırılabilir. Bu HD SIP Kameralar SIP uzantıları olarak kurulduğundan, proaktif bir güvenlik çözümü sağlamak için IP telefonlar dahil olmak üzere diğer uç noktalar ile iletişim kurabilirler.

WiFi Ağları ve Cihazları

Bir ofis alanı içinde esneklik ve hareketlilik bu dönemde çok önemlidir. Mesafeyi korumak ve çalışmak için sessiz bir yer bulmak ofis içi çalışanlarının bir ofis alanı içinde herhangi bir yerden kolayca çalışabilmelerini gerektirir. Bunu yapmanın en iyi yolu tüm ses, video, veri ve internet bağlantılarını kolaylaştırmak için Wi-Fi AP’leri ve Wi-Fi uç noktalarını kullanarak bir kablosuz (Wi-Fi) ofis iletişim çözümü oluşturmaktır. Bu sadece çalışanların herhangi bir yerden çalışmasına izin vermekle kalmaz, aynı zamanda çoğu iş yerinde, el işçiliğini (ethernet kablolaması) ortadan kaldırır ve bir cihazı Wi-Fi’ye bağlayarak yeni çalışanların eklenmesine olanak tanır.

Grandstream, GWN serisi Wi-Fi AP’leri, GWN.Cloud bulut yönetim platformu, GWN Manager yazılımı dahil olmak üzere bir kablosuz ofis çözümü oluşturmak için gereken her şeyi sağlar. Ayrıca, WP serisi Kablosuz Wi-Fi Telefonları, GXV serisi Android Video Telefonları, GRP serisi Taşıyıcı Sınıfı IP telefonlar, GVC3210 ses ve video konferans çözümü dahil olmak üzere çok çeşitli Wi-Fi özellikli SIP destekli uç noktaları sunuyoruz.

Bu cihazlar ayrıca, bir uzaktan çalışma ofis planı izleyen çalışanlar için sıfır güçlükle işe gidip gelmelerine olanak tanıyan harika bir araç sağlar.

İşverenler ve çalışanlar bu süre zarfında salgın ile eş zamanlı ofislerin yeniden açılması durumundayken, Grandstream ürünleri boşluğu kapatmaya ve çalışanların ofis içinde kendilerini güvende hissetmelerini sağlamaya yardımcı olabilir. Grandstream’ den uzaktan çalışma ve işbirliği çözümleri hakkında daha fazla bilgi için procomteknoloji.com çözüm sayfamızı ziyaret edin.