B2B.PORTAL

Çoklu Gönderim Anonsu Nedir?

Okul kampüslerinde, otellerde, ticari binalarda, hastanelerde ve büyük plazalarda tüm networke veya bir cihaz grubuna anons ile iletişim akışı ve güvenliği sağlanır. Projelerinize bir interkom veya çağrı çözümü eklemek, kullanıcıların tesis genelinde iletişimden faydalanmalarını sağlar. Ancak, bazen bu anons sistemi birden çok departman ve kullanıcı tarafından kullanılır. Anons sistemine olan bu fazla talep, kritik anonsların gecikmesine veya tamamen duyulmamasına neden olabilir. Çoklu gönderim anonsu (multicast paging) bu ikilemi çözmeye yardımcı olur.

Büyük ihtimalle siz farkına bile varmadan  kullanılan çoklu gönderim anonsu (multicast  paging) sistemini tecrübe ettiniz. Örneğin havaalanında “Kapı Çağrısı” duyurusunun öncelikli olması veya bir alışveriş merkezinde anlık anonsların, duyduğunuz ortam müziğine göre öncelikli olması “Çoklu Gönderimin Öncelikli Anons”udur.Kısacası,çoklu gönderim anonsu  (multicast paging), belirlenen cihazlara veya cihaz gruplarına anons yaparken,belirli anons kaynak cihazlarının diğerlerine göre önceliğe sahip olmasını sağlar.Bu öncelikleri oluşturarak, kullanıcılar en önemli anonslarının interkom ve çağrı cihazları aracılığıyla iletilmesini sağlayabilirler.

Daha ayrıntılı olarak, Çoklu gönderim anonsu (multicast paging), SIP interkom ve anons uç noktalarının aktif olarak ‘dinlenmesine’ izin verir. Bu şekilde yapılan bir ses  bağlantısı doğrudan göndericiden alıcıya iletilir. IP Santral gerekmez ve yalnızca tek yönlü iletişime izin verir. Bunun çalışması için her iki cihazın da aynı LAN ağında  bulunması gerekir. Grandstream GSC3505 veya GSC3510 gibi bir alıcı cihaz, her adrese bir öncelik düzeyi verilmiş olarak birden çok IP adresi üzerinden anonsları dinleyebilir. Eğer anons daha yüksek önceliğe sahip bir cihazdan gelirse, yeni aygıta öncelik verilir.

Çoklu gönderim anonsu (multicast paging), interkom ve anons ağınız üzerinde büyük etkisi olabilecek basit bir özelliktir.Okullarda ve hastanelerde görebileceğiniz gibi  yüksek talep gören bir interkom ve anons ağı,en önemli iletişimin önceliklendirilmesini sağlayarak verimli bir şekilde çalışmasına yardımcı olur.Grandstream’in tüm GSC SIP interkomları ve çağrı cihazları serisi, tek yönlü ve iki yönlü çağrı özellikleriyle birlikte bu özelliği desteklemektedir.