B2B.PORTAL

Grandstream’in Yeni Çıkacak Yerinde ve Uzaktan İletişim Çözümü UCM6300

Önceki blog gönderimizde, COVID-19 salgınının iletişim ve işbirliği pazarında yeni bir talep yaratmadığını, ama adaptasyonu nasıl hızlandırdığını yazmıştık. Uzaktan çalışma yeni bir şey değil, pandeminin onu hızlandırmasından önce kademeli olarak gelişen bir trenddi zaten. Grandstream’de, yerinde cihaz kadar özelleştirilebilir ve güvenli, aynı zamanda uzak bir bulut çözümü kadar esnek olan bir çözüme olan ihtiyacı fark ettik. Yakında çıkacak olan UCM6300 Ekosistemi, yerinde ve uzaktan kurulumlar için eksiksiz iletişim ve işbirliği sağlayan bir çözüm paketidir. Entegratör ve IT ekipleri bir şirket içerisindeki tüm kullanıcıları lokasyonu neresi olursa olsun tek bir ağ altında birbirine bağlamak için coğrafi uzaklıkları sorunsuz bir şekilde kapatabilen Grandstream ürünleriyle IP iletişim ve işbirliği çözümleri oluşturabilecekler.

Ekosisteme Genel Bakış

UCM6300 Ekosistemi dört temel bileşenden oluşur: UCM6300 serisi IP Santraller, UCM RemoteConnect, Wave ve Grandstream Cihaz Yönetim Sistemi (GDMS). Her bir parçayı incelemeden önce, bu parçaların birlikte çalışırken neler başarabileceğini anlamak önemlidir. Çözüm bir bütün olarak, şirketlerin ve kullanıcılarının üretkenliği ve verimliliği artırmak için çok çeşitli işbirliği araçlarından yararlanabileceği hibrit bir iletişim platformu oluşturur. Hem yerinde hem de uzak tüm kullanıcı ve cihaz kuruluşları, UCM6300 serisinde barındırılan tek bir merkezi birleşik işbirliği ağında kolayca bir araya getirilebilir. Bu uzak kullanıcılar, UCM RemoteConnect aracılığıyla güvenli bulut tabanlı NAT güvenlik duvarı geçişi aracılığıyla UCM6300’e bağlanır. IT ekipleri ve çözüm entegratörleri, şirket içi UCM6300 IP Santralin her yönünü tamamen buluttan yapılandırmak için UCM RemoteConnect’ten de yararlanabilir.

UCM RemoteConnect’e, bulut tabanlı cihaz sağlama ve yönetim platformumuz olan Grandstream Cihaz Yönetim Sistemi (Grandstream Device Management System-GDMS) üzerinden erişilir. Sonuç olarak, her firma, operasyonel ihtiyaçları için kendine özel, benzersiz bir ağ oluşturabilir. Hem UCM hem de diğer uç nokta cihazlarındaki yüzlerce özellik, tek ve güvenli bir online portal üzerinden yönetilebilir ve yapılandırılabilir. UCM6300 Ekosistemi, masaüstü bilgisayarlarda, cep telefonlarında ve daha fazlasında erişilebilen güçlü konferans ve işbirliği araçları sağlayarak bunu bir adım öteye taşır. Bu, kullanıcılara iş yerindekilerle veya müşterilerle yüksek kaliteli video konferans deneyimi yaşamanın çeşitli yollarını sunar.

Artık UCM6300 Ekosisteminin bir bütün olarak ne olduğunu anladığımıza göre, her bir bileşene tek tek göz atalım.

UCM6300 IP SANTRAL

Tüm çözümün merkezinde, ekosistemin amiral gemisi olan UCM6300 serisi IP Santral yatıyor. UCM6300 serisi, Grandstream’in mevcut UCM iletişim ve işbirliği cihazlarımıza yeni gelecek olan yeni ürün serisidir. UCM6300 serisi, bir kurulumun toplam kullanıcılarına ve çağrı yoğunluğuna bağlı olarak daha net bir cihaz seçimi sağladığı için ürün grubuna özgüdür. Bunun da ötesinde, UCM6300 cihazları, sanal toplantı alanları oluşturma ve video konferansları tamamen UCM cihazı aracılığıyla gerçekleştirme yeteneği ile donatılmıştır. UCM6300 Ekosistemi içinde, bir UCM IP Santral, ekosistemin tüm bileşenleri için bağlantı noktası görevi görür. Dahililer, cihazlar, gelen ve giden rotalar, IVR’ler, çağrı kuyrukları, cihaz ilişkilendirmeleri ve diğer yüzlerce işlev, bu kompakt ve güçlü cihazda yer alır ve gerçekten bir kuruluşun iletişim omurgası işlevi görür.

UCM RemoteConnect

UCM6300 sisteminin ikinci ana bileşeni UCM RemoteConnect’tir. Bir UCM6300 serisi IP Santrale eşlik eden bu bulut hizmeti iki ana işleve hizmet eder. İlk olarak, ağ yöneticileri, UCM RemoteConnect’ten yararlanarak bir UCM6300 cihazının her özelliğini tamamen buluttan yapılandırabilir, düzenleyebilir ve yönetebilir. Bu, tümü merkezi bir UCM6300 aracılığıyla birbirine bağlanan birden çok ofis konumuna ve uzak çalışanlara sahip firmalar için giderek daha önemli hale gelmektedir. Ardından, RemoteConnect, uzak kullanıcıları IP Santral ile güvenli bir şekilde birbirine bağlayan otomatik NAT güvenlik duvarı geçişi sağlar. BT dostu yönetim ve el değmeden yapılandırmayla, uzaktaki kullanıcıların bir kuruluşun iletişim ve işbirliğiyle bağlantılı olması için yalnızca cihazlarını internete bağlamaları gerekir, bu da gerçekten anahtar teslimi ve sorunsuz bir çözüm sağlar.

Grandstream Wave

Uzaktan ses ve işbirliği araçları sağlayan bir masaüstü ve mobil uygulama olan Wave, UCM6300 Ekosisteminin üçüncü parçasıdır. Wave, iş arkadaşlarının toplantılara, aramalara ve konferanslara uzaktan, her yerden katılmak, programlamak ve düzenlemek için kullanabileceği, kullanımı kolay bir platform sunar. Buna ek olarak, UCM6300 serisi kullanıcıların, ilgili IP Santral aracılığıyla dahili hatlarına erişmesine, diğer dahili hatlara, sabit hatlara ve cep telefonu numaralarına erişmesine olanak tanır. Wave, UCM RemoteConnect aracılığıyla eşleşir ve NAT güvenlik duvarı geçişini kullanarak, uzaktaki bir kullanıcıyı nerede olurlarsa olsunlar şirketin iletişim ağına güvenli bir şekilde bağlar. Wave, önemli video konferans araçlarını ve yeteneklerini de sunarak sıradan bir yazılım telefonu uygulamasının ötesine geçer.

Grandstream Cihaz Yönetim Sistemi

UCM6300 Ekosisteminin son parçası olan GDMS, şirketlere tüm cihaz kurulumlarını tamamen buluttan sağlama, yapılandırma ve yönetme olanağı verir. Bu platform ile şirketler yalnızca UCM6300 IP Santrallerini değil, uç noktaları ve diğer cihazları da yönetebilirler. GDMS, cihazları düzenlemek, Grandstream ürünlerini tedarik etmek, yönetmek, izlemek ve sorunlarını gidermek ve ürün yazılımı yükseltmelerine ve istatistiksel analizlere erişmek için kullanımı kolay bir arayüze sahiptir. Cihazlar, ağ gereksinimlerine bağlı olarak siteler, gruplar veya modellere göre gruplandırılır. Son olarak, TLS şifrelemesini ve tüm cihaz bilgilerinin iki yönlü sertifika doğrulamasını ve şifrelemesini destekler.

UCM6300 IP PBX Sanal Turu

UCM6300 Ekosistemi, hibrit bir ağ çözümü oluşturmak için bir UCM6300 IP Santral, UCM RemoteConnect, Wave ve Grandstream Cihaz Yönetim Sistemini (Grandstream Device Management System-GDMS) birleştirir. Yerinde ve uzaktaki kullanıcıların tümü tek bir iletişim ağına bağlanabilir, bu da üretkenliği artırmaya yardımcı olur ve çözümlerin modern ve basit olmasını sağlar. Bu blog gönderisinde daha önce belirtildiği gibi, yakında çıkacak olan UCM6300 IP Santral, tüm Ekosistemin amiral gemisidir. Yaklaşan UCM6300 serimizde sanal bir tur atmak için yararlanabileceğiniz yararlı bir platformumuz var.