B2B.PORTAL

Grandstream Kurulumlarınızı Buluttan Nasıl Yönetebilirsiniz?

GDMS, UCM RemoteConnect ve GWN.Cloud’u kullanma

Tipik bir IT altyapı kurulumunda çeşitli cihazlar bulunur ve bunların hepsi provizyonlama, yapılandırma ve yönetim gerektirir. Bu donanım parçalarına tek bir marka altında sahip olmak, bu süreçleri kolaylaştırmaya yardımcı olur ve ayrıca bu cihazlara buluttan erişebilmek bunu bir sonraki seviyeye taşımaktadır. Grandstream’in misyonu dünyayı birbirine bağlamaktır ve bununla birlikte küçük ve orta ölçekli işletmeler ve IT firmaları için en üst düzey özellikleri ve teknolojiyi daha uygun maliyetli bir şekilde elde edilebilir hale getirmektedir. Grandstream Device Management System, UCM RemoteConnect ve GWN.Cloud aracılığıyla bulut yapılandırması ve yönetimi, çözümlerimiz de daha fazla değer oluşturmamızın bir yoludur. Bu blog gönderisinde, Grandstream kurulumlarınızı buluttan nasıl yönetebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Grandstream Cihaz Yönetim Sistemi

Grandstream Cihaz Yönetim Sistemi (GDMS), entegratör ve IT departmanlarına, GRP2600 serisi IP telefonlarımız, HT800 analog telefon adaptörlerimiz ve GSC IP çağrı interkomları ve hoparlörleri gibi çok çeşitli Grandstream cihazlarını yönetme yeteneği sağlar. Entegratör ve IT ekipleri, ücretsiz, merkezi bir arabirim aracılığıyla Grandstream uç noktalarını tedarik edebilir, yönetebilir, izleyebilir ve hatta sorun giderebilir. Cihaz yönetimi, hesap yönetimi, cihaz konfigürasyonu, donanım yazılımı yükseltmeleri, cihaz izleme, akıllı alarmlar ve cihazların tüm kurulumları için istatistiksel sorun giderme analizine kullanıcı arayüzünden erişilebilir.

GDMS, cihaz gruplarını “siteler” adı verilen ve belirli bir “ana site”nin altına yerleştirilebilen kurulıum kategorilerinde düzenleyerek çalışır. Siteler, entergratörler tarafından cihazları müşterilere, bir işletme içindeki departmanlara ve hatta istenen ödeme planı şablonlarına göre sınıflandırmak için kullanılabilir. Bir işletmedeki IT ekipleri, cihazları bir kuruluş içindeki departmanlara göre kategorilere ayırmak için siteleri de kullanabilir. GDMS’e yeni bir cihaz eklemek, çevrimiçi portal üzerinden kolayca yapılabilir. Cihazın MAC adresi ve seri numarası kullanılarak GDMS altında bir siteye eşleştirilebilir ve yapılandırılabilir. Cihazlar daha kurulmadan önce bile GDMS’e bağlanabilir. Bu, bir siteye kaydolmalarına ve kurulum içinde internete bağlandıklarında otomatik olarak yapılandırılmalarına olanak tanıyarak gerçekten anahtar teslim bir proje oluşturur.

Bu cihazlar kategorize edildikten sonra, Grandstream donanımını belirli bir modele, model grubuna veya bir CNF şablonuna göre toplu olarak özelleştirmek için kullanılabilecek yapılandırma şablonları oluşturulur. Bir yapılandırma şablonu oluşturulduğunda ve bir cihaza atandığında, o cihaz çevrimiçi duruma getirildiğinde ve internete bağlandığında otomatik olarak gönderilir. Yapılandırma şablonlarını herhangi bir noktada manuel olarak gönderme seçeneği de vardır. Konfigürasyon şablonları oluşturulduktan ve gönderildikten sonra yapılması gereken son görev SIP hesaplarını hizalamaktır. Bu, SIP Hesap Yönetimi sekmesinden kolayca yapılabilir. Önce kullanmak istediğiniz SIP Sunucusu için bilgileri tanımlayıp girin, ardından o SIP Sunucusu altında SIP hesapları oluşturun, son olarak bu SIP hesapları cihazlara atanabilir.

UCM Uzaktan Bağlantı

UCM6300 serisi IP PBX’ler için eşlik eden bir bulut hizmeti olan UCM RemoteConnect, kuruluşların güvenli, yönetimi kolay bir iletişim ve işbirliği çözümü oluşturmasına yardımcı olur. UCM RemoteConnect, entegratörler ve IT ekipleri için kolaylaştırılmış bir kullanıcı arabirimi sağlayan Grandstream Cihaz Yönetim Sistemi ile tamamen entegredir. UCM RemoteConnect‘in iki ana işlevi vardır; bunlardan ilki, uzaktaki çalışanlara NAT güvenlik duvarı geçişi aracılığıyla bir UCM6300 IP PBX’e kolayca bağlanabilme yeteneği sağlamak ve ikincisi, ağ yöneticilerinin bir UCM6300’ü tamamen buluttan kolayca yönetmesine izin vermektir. Bulut hizmeti ayrıca güvenilirlik için Amazon Web Services (AWS) üzerinde çalışır ve el değmeden yapılandırma ve IT dostu yönetim sunar.

Başlamak için GDMS hesabınıza gidin, “UCMRC” sekmesine tıklayın ve UCM6300 IP PBX’inizi eklemek için ilgili bilgileri girin. Bir UCM6300 eklendikten sonra, GDMS içindeki belirli bir “Site” ile ilişkilendirilebilir ve daha sonra yapılandırılabilir ve yönetilebilir. UCM Remote Connect’ten UCM6300’ünüzü web GUI aracılığıyla yönetebilir, yükseltebilir veya yeniden başlatabilir, istatistikleri ve raporları görüntüleyebilir ve herhangi bir sorun durumunda sizi bilgilendirmek için uyarılar ayarlayabilirsiniz. UCM’de etkinleştirildikten sonra, belirli Grandstream uç noktaları, UCM RemoteConnect’in NAT geçiş özelliklerini kullanabilecektir. Bu, telefonun VOIP Hesabı-SIP Hesabı sayfası aracılığıyla yapılabilir ve ayrıca GDMS’nin yapılandırma şablonu özellikleri aracılığıyla toplu olarak cihazlara aktarılabilir. UCM RemoteConnect aracılığıyla çeşitli diğer özelliklere de erişilebilir, bunlar hakkında daha fazla bilgiyi blog yazımızdan edinebilirsiniz.

GWN.Cloud

Ofislerde, depolarda, havaalanlarında, eğitim kampüslerinde ve diğer organizasyonlarda kablosuz bağlantı olması gereken bir özelliktir. Bu, alandaki kullanıcılara Wi-Fi bağlantısı sağlayan bir fiziksel alan boyunca kablosuz erişim noktalarından oluşan bir ağa sahip olmak anlamına gelir. GWN.Cloud, ağ yöneticilerinin Wi-Fi erişim noktaları kurulumlarını verimli ve etkili bir şekilde yönetmelerini sağlayan bulut erişim noktası yönetim platformumuzdur. GDMS’e çok benzeyen GWN.Cloud, erişim noktalarının belirli sitelerde gruplandırılmasına ve ardından yapılandırılmasına, izlenmesine ve etkin bir şekilde sorun gidermeye olanak tanır. Yeni erişim noktaları oluşturulduktan sonra, bunların kurulumlarını yaparken GWN Erişim Noktasında bir QR kodu tarayarak yeni bir siteye kolayca eklenebilir.

Grandstream’in GWN erişim noktaları, GWN.Cloud‘da bir ağa eklendikten sonra yapılandırılabilir. Bu, SSID’lerin, radyo ayarlarının, bant genişliği yapılandırmalarının ve istemci sınırlamalarının her bir erişim noktası için düzenlenebileceği veya yapılandırma şablonları aracılığıyla toplu olarak gönderilebileceği anlamına gelir. Captive portallar, GWN.Cloud içinde oluşturulabilir ve derinlemesine özelleştirilebilir, ardından bir ağın belirtilen SSID’lerine atanabilir. Bu, müşterilere Wi-Fi sunmak isteyen işletmeler için özelleştirilmiş halka açık Wi-Fi erişimi sağlar. Captive portal özelleştirmemiz ayrıca çeşitli kullanıcı kimlik doğrulama seçenekleri de sunar. Client sayıları, bant genişliği kullanımı, en çok kullanılan erişim noktaları/SSID’ler ve gerçek zamanlı gibi çeşitli yararlı istatistikler sağlayan GWN.Cloud’un genel bakış panosunda tüm ağlar aktif olarak izlenebilir.

GWN.Cloud ve GWN erişim noktalarımız hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olmak için tam bir sayfa geliştirdik. Ağ çözümlerimiz hakkında bilgi almaya başlamak için buraya tıklayın.

Grandstream aracılığıyla, cihazlarınızı buluttan aktif olarak yönetmenin ve yapılandırmanın çeşitli yolları vardır. Bu, kurulumları daha esnek, erişilebilir ve özelleştirilebilir hale getirerek hem yükleyici hem de işletme için değer katar. GDMS.Cloud veya GWN.Cloud’u ziyaret ederek bulut yönetim platformlarımız için hesabınızı oluşturun.