B2B.PORTAL

Gelişmiş Bluetooth Kulaklıklarla Müşteri Temsilcilerini Motive Edin !

Gelişmiş Bluetooth Kulaklıklarla Müşteri Temsilcilerini Motive Edin !

Harvard Business Review’a göre, çağrı merkezi endüstrisinde çalışmak zorlaşıyor: Müşteri temsilcilerinin yüzde 53’ü sıkılıyor, morali bozuk ya da tükenmişliğe yakın durumda. McKinsey’e göre, müşteri temsilcilerini değiştirme çok maliyetliyken müşterileri kaybetmek çok daha maliyetli.

Genellikle müşteriler ile müşteri temsilcileri iletişim halinde olduğundan, güçlü, tam özellikli kulaklıklara yatırım yapmak, müşteri temsilcilerinin arayanları daha kolay memnun etmesini sağlar. Bu güzel bir döngüdür: Mutlu arayanlar, müşteri temsilcilerinin kendilerini daha değerli hissetmelerini sağlar ve bu da arayanların daha iyi tepki almasını sağlar.

Unified Experience Platform E1 tarafından yapılan araştırmaya göre, çalışanların yüzde 98’i uç cihazların önemli olduğunu söylüyor. Muhtemelen, müşteri temsilcilerinin çalışma kalitesini en çok etkileyen uç noktalardır.

Müşteri temsilcilerini aramak için kulaklıklar, bir silahşörün tabancaları gibidir. İyi bir kulaklıklı mikrofon seti, bir müşteri temsilcisinin sesini etkili kılabilir; kötü, teneke bir tonla müşteri temsilcisinin sesini zayıf ve etkisiz yapar.  Kötü bir kulaklık, klavye sesini veya ağlayan bebeklerin arka plan seslerini duyurarak daha az profesyonel bir müşteri temsilcisi ve şirketi algısını oluşturur. Bu nedenle arayan kişi buna göre davranır – belki kaba veya agresif olabilir.

İyi kulaklıklar konuşma olduğunda arka plan seslerini filtreleyen net ses yakalama (CVC) teknolojisinden yararlanır, böylece ses arayan kişiye kristal netliğinde gelir. Arka plan klavyesi, bebek veya köpek sesleri olmadan, müşteri temsilcisi daha etkili görünüyor. Arayan kişi, müşteri temsilcisinin daha kıdemli olduğunu düşünebilir ve bu nedenle müşteri temsilcisine daha saygılı davranır. Arayanlar, müşteriler olumlu davrandıkça, müşteri temsilcileri kendilerini değerli hissetmeye başlar.

Yenilikçi UC Kulaklık üreticisi VBeT Genel Müdürü olan Victor Fan’a göre: “Net sesli müşteri temsilcilerine müşterilerin daha olumlu tepki verdiğine şüphe yok. Sorgular da daha hızlı çözülüyor.”

Fan ekledi: “Bu nedenle en yeni Bluetooth kulaklığımız VTX300 BT, mikrofonunda yüksek performanslı 8. Nesil CVC teknolojisini kullanıyor. 20Hz-20KHz 40mm hoparlörden sınıfında lider ses netliği ve HiFi ses elde edersiniz. 30 metrelik kablosuz kapsama alanıyla, müşteri temsilcileri masalarından bağımsız da olabilir. Müşteriler ile görüşürken meslektaşlarına danışabilirler. Çağrı işleme ile müşterilerimizi güçlendirmeyi seviyoruz.”

Ancak satın alma söz konusu olduğunda, çağrı merkezi liderleri için en kolay seçenek, tanınmış bir markayı seçmek oluyor. Kendilerini güvende hissediyorlar, özellikler yeterli ve değer satın aldıklarına inanıyorlar. Ancak bu şekilde diğer pazarlarda yerleşik markaları keşfedemezler.

VBeT’den Victor Fan, “Küresel müşterilerimiz bizden satın alıyor çünkü 20 yıldır AR-GE’ye yatırım yapıyoruz ve bunu yapmaya devam ediyoruz” dedi. “Dünyanın dört bir yanındaki laboratuvarlarımız gürültü engelleme ve diğer teknolojileri geliştirmeye devam ediyor – müşteri temsilcilerine bu şekilde ses oluyoruz ve harika tepkiler alıyoruz”

Yeni ortaya çıkan kulaklık markalarından daha fazla araştırma ve yeni kulaklık özellikleri sunulduğunda, hibrit çağrı ve iletişim merkezlerine geçiş zor görünüyor, daha mutlu arayanlar ve daha motive müşteri temsilcileri sağlanmalı.