B2B.PORTAL

Bina Güvenlik Yönetimi Çözümü Oluşturma

Ofis güvenliği sigorta gibidir, ihtiyacınızın olmasını istemediğiniz bir şeydir. Ancak bu güvenlik önlemlerini uyguladığınız için minnettar olacağınız bir gün gelebilir. Hasar, hırsızlık, çalışanın kötüye kullanımı veya başka bir olumsuzluk sonucunda bina varlıklarını korumak için teknolojinin mevcut olduğunu bilmek, herhangi bir işletme sahibine rahatlık getirecektir. Bu blogda Grandstream’in ofis yönetimi ürünlerini ele alacağız ve Grandstream ürünlerinin herhangi bir işletmenin ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilecek güçlü bir güvenlik çözümü sunmak için sahip olduğu önemli özellikleri ele alacağız.

HD SIP Kızılötesi Güvenlik Kameraları

Grandstream’in GSC3600 serisi IP Güvenlik Kameraları, kullanıcıların güvenlik kameralarından en iyi şekilde yararlanmalarını sağlamak için birinci sınıf güvenlik özellikleri içerir. Hava koşullarına dayanıklı teknolojisi sayesinde, herhangi bir zarar vermeden bina veya dış mekanın herhangi bir yerine yerleştirilebilir.  Bu seri, gece ya da karanlıkta kapalı alanlarda izleme faaliyeti ve beyaz dengesi için akıllı kızılötesi teknolojisini ve hareket algılamayı destekler. Bu kameralar, diğer SIP uç noktaları ile canlı video ve ses akışı sunar, sesli veya görüntülü aramalar yoluyla uyarı bildirimleri sağlar, kullanıcıların gece veya gündüz herhangi bir zamanda etkinlikten haberdar olmaları için e-posta ekran görüntüleri içerecek şekilde yapılandırılabilir. Beyaz liste, bir GSC kameranın belirli bir telefon numarasıyla ilişkilendirilmesini sağlayan ve güvenilen kullanıcıları / telefon numaralarını seçmek için sınırlı kontrol sağlayan bir güvenlik özelliğidir. Bu özelliğin bir örneği, resepsiyon görevlisinin gelen ziyaretçileri izlemesi gereken bir senaryoda kullanılabilir. GSC3600 serisindeki cihazlar, bir kapı ziline basıldığında ön büro çağrılırarak kapıyı açıp açmayacağına karar verebilir. Ayrıca, güvenlik kameraları bir alarm programına yapılandırılabilir ve alarm çalıştırılabilir. Örneğin, şirketin belirli bir alanında hareket algılandığında, cihaz bir alarmı tetikleyebilir ve kullanıcı, alarmın belirli bir SIP telefonuna gönderilmesi ve hareketin anlık görüntüsünün bulunduğu bir e-posta gönderilmesi için eylem ayarlarını yapılandırabilir.

Ofis Erişim Sistemleri

Kapı girişi, güvenli bir ofis yönetimi çözümü oluştururken uygulanması daha kolay sistemlerden biridir. Grandstream’in GDS ofis Erişim Sistemleri Serisi, herhangi bir binaya erişimi izler ve yönetir ve özel bir sesli ve/veya görüntülü interkom sağlar. GDS3710, duvardan duvara kapsama alanı için 180 derecelik bir video görüntüleme açısı sunarken GDS3705, gelişmiş AEC’li çift mikrofon ve HD hoparlöre sahiptir. Serideki her iki cihaz da anahtarsız giriş için veya bir RFID Kart veya RFID Anahtar Fob kullanarak dahili bir RFID çip okuyucu ve tuş takımına sahiptir. Alarm giriş ve çıkış portlarını kullanarak GDS3710, diğer Grandstream güvenlik cihazlarına veya mevcut güvenlik cihazlarına entegre edilebilir. Serinin ücretsiz bir yazılımı olan GDS Manager ile birlikte kullanıldığında, çalışanların check-in ve check-out sürelerini izlemek, birden fazla GDS cihazından video ve verileri görüntülemek için kullanılan eksiksiz bir şirket ve insan kaynakları yönetimi platformu sağlar. Granstream Wave Softphone Uygulaması ile eşleştirildiğinde, canlı video yayınlarını (GDS3710) görüntüleyebilir, bir ziyaretçiyle sohbet edebilir ve telefon ekranında bir düğmeye dokunarak içeri girebilir.

Kontrol İstasyonları

GSC3750 HD İnterkom ve Ofis Kontrol İstasyonu, kapı erişimini, video gözetim kameralarını, interkomları, bina iletişimini ve daha fazlasını yönetmek için özel ve kullanımı kolay bir cihaz sağlar. Grandstream’in GSC3600 serisi Güvenlik Kameraları ve GDS3710 HD IP Görüntülü Kapı Sistemi gibi diğer video akış cihazları ile birleştirildiğinde, GSC3570, merkezi bir birimin yüksek güvenlik risk altındaki alanları izlemesini sağlayan kapı kameralarından 720p HD’ye kadar çözünürlüğe sahip gelen video yayınlarını destekler. Kurma modu, kontrol istasyonunun alarm girişlerine bağlanmasını sağlar ve her dedektör farklı eylemlere sahip bir bölgeye bağlanabilir. Bölge türleri, gaz kaçağı, yangın ve davetsiz misafir gibi potansiyel güvenlik tehlikelerini izlemek ve önlemek için kullanılan kızılötesi, duman ve gaz gibi alarm giriş cihazına bağlı olarak ayarlanabilir. GSC3570, acil bir durumda acil durum sağlayan devreye alma moduna bağlı olarak belirli numaralara hemen çağrı tetiklemek için alarm ve SOS çağrısı ile yapılandırılabilir. Bu cihaz, şirket güvenliğini yönetmek ve izlemek için bir resepsiyon masası veya güvenlik ekibi tarafından kolayca kullanılabilir.

Dahili Telefonlar ve Çağrı

GSC3500 Serisi, işletmelerin iletişimi genişleten ve güvenlik ekleyen güçlü SIP interkom ve çağrı çözümleri geliştirmelerini sağlayan yüksek kaliteli bir interkom ve çağrı işlevselliği sunar. Serideki cihazlar bir SIP Intercom hoparlör / mikrofon ve 1 yönlü hoparlör sunar. İnterkom çözümü olmadan, acil durum anonslarını göndermek için telefon veya e-posta kullanımı çok geç olabilir. Ofisinizin olabildiğince güvenli olduğundan emin olmak için, bir interkom / hoparlör çözümü acil durum anonsları göndermenin en kolay yoludur. Tehlikeli bir davetsiz misafir, yangın veya başka bir durumda Grandstream’in SIP interkom çözümü tüm çalışanlara güvenilir bir anında iletişim kaynağı sağlayacaktır. Çoklu yayın çağrı özelliği, birden fazla dahili telefonun / hoparlörün konumlandırılabileceği tüm ayarlar için idealdir. Öncelik grupları yapılandırılabilir ve kullanıcılar, acil durum sayfaları cihazlarının diğer sayfalama kaynaklarına göre öncelikli olmasını sağlayarak bu gruplara IP telefonları gibi belirtilen cihazları atayabilir. GSC3510, anında yardım almak için herhangi bir depo, hastane veya diğer yüksek riskli güvenlik ayarları için kritik olan bir acil durum düğmesine bağlanmak üzere ayarlanabilen iki pimli bir çevresel bağlantı noktası içerir.

Doğru ürünleri konumlandırarak güvenli bir şirket yönetimi çözümü oluşturmak, bina içinde çalışanlarla birlikte bir işletme sahibini de rahatlatabilir. İlk yatırım gerektirse de, bir güvenlik çözümü paradan, stresten ve karşılaşılabilecek sorunlardan tasarruf ettirebilir. Maliyet önemliyse, kullanıcı bir veya iki ürünle küçük başlayabilir ve Grandstream ürünleri eksiksiz bir şirket yönetimi ve güvenlik çözümü sağlamak için birbiriyle tamamen entegre olacak şekilde tasarlandıkça zaman içinde genişleyebilir.