B2B.PORTAL

GXP ve GRP Serisi IP Telefon Karşılaştırması

Grandstream’in IP telefonları dünya çapında şirketler, oteller ve ITSP’ler tarafından kullanılmaktadır. Tüm bu IP telefonların özellikleri ile kullanıcılar kullanımı kolay ve verimlilik odaklı bir cihaz kullanmış olurlar. Ancak GRP2600 Serisi IP Telefonlar, masaüstü IP telefonlarının en yeni serisidir ve çeşitli kurulum senaryoları için hem temel hem de profesyonel düzeyde cihazlar sunar. En yeni seri olan GRP IP telefonlarımız, GXP Serisi IP Telefonlarda bulunmayan gelişmiş özelliklere sahiptir ve satın alma kararı verirken iki model arasındaki farkı anlamak önemlidir. Bu blog gönderisinde, GXP ve GRP serilerini karşılaştıracağız ve en yeni nesil IP telefonlarımızın nerelerde iyileştirmeler sunduğunu açıklayacağız

Tümleşik Tasarım

IP telefonlarımızı biliyorsanız, iki model arasında hemen göze çarpan bir fark, cihazların genel tasarımıdır. GXP1600, GXP1700 ve GXP2100 serisi IP telefonlarının tümü farklı zamanlarda piyasaya sürüldü ve genel görünümlerine de bu yansımaktadır. Benzer şekilde, GRP Serimiz, modern ve gelişmiş görüntüsüyle tüm modellerde tümleşik bir tasarıma sahiptir. Bunun da ötesinde, GRP serisi tümleşik bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Bu kullanıcı arayüzü ile zamanda çağrı işleme ve üretkenlik özelliklerinin daha kolay erişilebilir olmasına odaklanılmıştır. Bu faktörler nedeniyle, GRP serisinin tümleşik tasarımı yalnızca daha iyi görünen bir çalışma alanı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda daha üretken ve kullanımı kolay bir çalışma alanı sunar.

Yapılandırma ve Yönetim

GRP IP telefonları, GXP serisinden yalnızca genel bir tasarım farklılığına sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda kurulumunu ve yönetimini kolaylaştıran temel özellikler de sunar. GXP serisindeki her modelin kendi firmware’i bulunurken, yeni nesil cihazlarımız tüm modellerde, herhangi bir IT ekibi veya sistem kurucu tarafından GRP cihazlarını yükseltme sürecini kolaylaştıran tümleşik bir firmware’e sahiptir. Ek olarak, seri Grandstream Device Management System (GDMS) üzerinde tam olarak yönetilebilir. GDMS, kurulumcuların ve IT ekiplerinin GRP serisi gibi Grandstream cihazlarını tedarik edebileceği, yapılandırabileceği ve yönetebileceği bulut tabanlı bir çözüm sunar. Bu, tüm kurulumların tek bir bulut erişimli platformdan yönetme ve cihazları tedarik ve izleme için önceden tanımlanmış gruplar halinde organize etme yeteneği sağlar. Son olarak, GRP serisi, GXP cihazlarıyla aynı alternatif sağlama seçeneklerine sahiptir. Sıfır Yapılandırma tüm modeller için mevcuttur, yani GRP cihazları, Sıfır Yapılandırma etkinleştirilmiş bir UCM IP PBX ile bir ağa eklendiğinde otomatik olarak yapılandırılabilir ve bir SIP uzantısı atanabilir. Bu yetenekler bir araya gelerek GRP serisinin provizyonunu, konfigürasyonunu ve yönetimini GXP modellerimizle karşılaştırıldığında daha basit hale getirir.

Proje Amacına Uygun Tasarım

GRP cihazları, her biri kendi proje amacına ve proje senaryosuna uygun olacak şekilde tasarlanmıştır. SIP hesaplarının, hat anahtarlarının ve Çok Amaçlı Anahtarların (MPK’ler) sayısı arasında bir miktar geçiş olsa da özelliklerine göre kurulum için doğru telefona karar vermek daha kolaydır. GRP taşıyıcı sınıfı hat, temel IP telefonları ve profesyonel IP telefonları olmak üzere iki kategoriye ayrılmıştır. Profesyonel IP telefonlar, hat/SIP hesapları, MPK miktarları ve hızlı arama ve BLF tuşları için ayrılmış alan/ekran arasında bölünmüştür. GXP serisine kıyasla iş ortakları, entegratörler ve şirketler için fiyat konusu ve şirket içindeki telefon kullanıcılarının ihtiyaçlarına göre bir cihaz seçmek daha kolaydır.

GRP serisi IP telefonları, GXP serisine kıyasla yeni nesil IP telefonlarımız olarak öne çıkmalarını sağlayan birçok özelliğe sahiptir. Tümleşik tasarım, daha iyi arka uç yapılandırması ve yönetimi ve daha net kullanım örnekleri, iş ortakları, entegratör firmalar ve şirketler için harika bir IP telefon seçimi sağlamak üzere bir araya gelir. GRP serisi taşıyıcı sınıfı IP telefonlarımız hakkında daha fazla bilgi için tıklayın.

Ürün Sayfamızı Ziyaret Etmek İçin Tıklayınız.